Konferencje
ARCHIWUM Konferencji WPiA
III Ogólnopolskie Forum Gospodarcze
Koło naukowe Lex Pro Negotium pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na III Ogólnopolskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się 20 kwietnia w SCK. W tej edycji tematyka oscyluje wokół prawa medycznego, zaś celem konferencji jest przegląd dorobku w dziedzinie poprawy usług medycznych, innowacyjność w przedsiębiorstwach farmaceutycznych, ich korelacja z prawem. Wstęp darmowy. Więcej informacji na stronie http://prawo-biznesu.pl
załącznik

Problemy z tłumaczeniem i wykładnią tekstu prawnego, iuryslingwistyka w prawie Unii Europejskiej
W dniu 11 stycznia 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji mieliśmy zaszczyt gościć dr Rafała Mańko z Uniwersytetu w Amsterdamie. Pan doktor wygłosił referat o iuryslingwistyce w prawie Unii Europejskiej. To jakże ciekawe spotkanie było pretekstem do inauguracji działalności Koła Naukowego InterLex zajmującego się właśnie szeroko pojętymi zagadnieniami związanymi z prawem UE. Nowemu Kołu życzymy wielu sukcesów!"
załącznik

Prawne aspekty niepełnosprawności
Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować, że Zakład Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu organizują w dniu 24 listopada 2016 r. ogólnopolską konferencję naukową pt. „Prawne aspekty niepełnosprawności”.
załącznik

Ogólnopolska konferencja naukowa pt.: Analiza śledcza
Uprzejmie zapraszamy do udziału W konferencji. Współczesny, bardzo intensywny rozwój metod analizy informacji powoduje, że analiza śledcza staje się jednym z najważniejszych narzędzi w zwalczaniu przestępczości. Jako taka, wymaga refleksji teoretyków kryminalistyki i procesu karnego, a także wymiany doświadczeń zawodowych, gromadzonych przez praktyków. Konferencja pomyślana jest jako forum, które stworzy podstawy do kolejnych syntez naukowych, wokół objętych dyskursem problemów.
załącznik

Transdyscyplinarne badania nad śląskim dziedzictwem kulturowym
Muzeum Piastów Śląskich oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową: "Transdyscyplinarne badania nad śląskim dziedzictwem kulturowym. Świadectwa ducha czasów-nekropolie i pochówki Piastów Śląskich" w ramach 24 Europejskich Dni Dziedzictwa 24 września 2016 r. w Brzegu. Konferencja organizowana pod patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w niej osoby zainteresowane tą tematyką.
załącznik

Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa Publicznych Uczelni
Wydział Prawa i Administracji UO informuje, iż w dniach 19 - 21 września 2016 r., Opole-Brzeg odbędzie się Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa Publicznych Uczelni. Program w załączniku.
[Plakat]
załącznik

XIII Ogólnopolskie Sympozjum Prawa Wyznaniowego
Zakład Prawa Konstytucyjnego i Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego oraz Polskie Towarzystwo Prawa Wyznaniowego mają zaszczyt zaprosić do udziału w XIII Ogólnopolskim Sympozjum Prawa Wyznaniowego Równouprawnienie kościołów i innych związków wyznaniowych połączonym ze Zjazdem Katedr, Zakładów i Wykładowców Prawa Wyznaniowego, które odbędzie się w dniach 17–19 maja 2016 r. w kompleksie Hotelu Gorzelanny w Pokrzywnej
załącznik

XII Opolskie Colloquium Prawno-Historyczne
W imieniu organizatorów jubileuszowego - XII Opolskiego Colloquium Prawno-Historycznego mamy zaszczyt zaprosić na kolejne w ramach tego cyklu spotkanie naukowe, które odbędzie się w dniach 10 - 11 maja 2016 r. w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Przewodnia myśl sympozjum to „Edukacja prawnicza – od Bejrutu do Bolonii. Konferencja z okazji 10 – lecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego”. Żywiąc nadzieję, że zechcą Państwo uczestniczyć w tym wydarzeniu naukowym, prosimy o potwierdzenie przybycia i propozycje tematu ewentualnego wystąpienia do dnia 1 kwietnia 2016 r. [Materiały do pobrania] [Program]
załącznik

II SEMINARIUM EKSPERTÓW nt. STOSOWANIA UNIJNYCH AKTÓW PRAWA PRYWATNEGO MIĘDYNARODOWEGO
WYDZIAŁ PRAWA, ADMINISTRACJI I EKONOMII KATEDRA PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO I EUROPEJSKIEGO oraz ZAKŁAD PRAWA CYWILNEGO I PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO PRYWATNEGO mają zaszczyt zaprosić na organizowane w ramach Programu EUPILLAR – Cross-Border Litigation in Europe: Private International Law Legislative Framework, National Courts and the Court of Justice of the European Union II SEMINARIUM EKSPERTÓW nt. STOSOWANIA UNIJNYCH AKTÓW PRAWA PRYWATNEGO MIĘDYNARODOWEGO które odbędzie się 29 KWIETNIA 2016 r. w godz. 9:30 – 15:30 w sali 2D im. Witolda Świdy w budynku D WPAiE przy ul. Uniwersyteckiej 7-10.
załącznik

Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Synergia zagrożeń
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Synergia zagrożeń 13 - 14 kwietnia 2016 Centrum Kultury Studenckiej ul. Katowicka 95 45-061 OPOLE. ORGANIZATOR - Uniwersytet Opolski Wydział Prawa i Administracji, Zakład Nauk o Bezpieczeństwie. [english version] [Rejestracja elektroniczna]
załącznik

{{aktualnosci1.tytul}}
brak zdjęcia

{{aktualnosci1.info | truncate:true:35:' ...'}}


{{planowane1.info | truncate:true:35:' ...'}}

Partnerzy Wydziału Prawa i Administracji

ENERGETYKA CIEPLNA OPOLSZCZYZNY SA
Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA

Logo Uniwersystetu Opolskiego
ROK ZAŁOŻENIA

AD 1994

Copyright © 2018 Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Wydział Prawa i Administracji 
Katowicka 87a
45-060 Opole
Telefon: (+48) 77 452 75 00
Fax: (+48) 77 452 75 02
E-mail: wpia@uni.opole.pl

Czcionka

Zwiększ/Zmniejsz rozmiar